Klockor & Ur Armbandsur
1298620

Jardur, armbandsur, kronograf, 37.5 mm.

Guld på stål, manuell, plexiglas, urverk märkt Pilgrim Electra Corp, textilband, 1940-tal.

Caliber IXK, Boettnr. 2035, Serienr. 15853.

Slitage. Urtavla med patina. Defekt kronograf.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art + Design 632

540. Elsa Thoresen, Komposition.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Vänligen logga in för att delta i budgivningen.
Budhistorik
150 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
150 000 SEK