Skåp, 1700-talets slut eller tidigt 1800-tal.

Målat skåp med löst krön. Två dörrar med bakomliggande hyllor. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 130, djup 48, höjd 218 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat såsom senare målning, delar av lister och fotställning, senare beslag. Lagningar och smärre slitage. Något instabilt.

Utropspris
8 000 SEK