9K guld, plexiglas, ankargång. Med förgylld kopparkedja.
Boettnr 8050093
Urverket signerat American Waltham USA.
Urverkets serienr 15580704.
15 Jewels.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage.