Design Möbler
1298768

Jonas Lindvall

(Sverige, Född 1963)
Jonas lindvall, "speyside"  sideboard 2000-tal.

Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal

Fanerat med almrot, ben av metall, isärdragbart med inredning, 120x38x53 cm, utdraget ca 227 cm

Obetydligt ytslitage. Nötta kanter. Möjlig lagning på skivan (ifyllt med plastiskt trä).

Övrigt

Endast två framställda med almrotsfaner, enligt uppgift.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
30 000 SEK