Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal
Fanerat med almrot, ben av metall, isärdragbart med inredning, 120x38x53 cm, utdraget ca 227 cm
Obetydligt ytslitage. Nötta kanter. Möjlig lagning på skivan (ifyllt med plastiskt trä).
Endast två framställda med almrotsfaner, enligt uppgift.