Matta, dubbelväv, ca 235-237 x 165-166 cm, signerad ML (enligt uppgift Margareta Lundahl).

Benvitmelerad botten med stiliserade blommor och ränder i olika ljusvioletta och bruna nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar.

Utropspris
2 500 SEK