Möbler Skåp & Byråar
1298867

Skrivskåp, 1800-talets första hälft.

Tvådelat målat skåp, överdel med två dörrar och bakomliggande hyllor, löst krön. Underdel med skrivklaff och bakomliggande inredning, två dörrar med hylla. Bredd 109, djup 56, höjd 219 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat med målning från 1800-talets slut. Slitage, lagningar. Omarbetat och kompletterat. Nyckel i funktion till klaffen.

Utropspris
3 000 SEK