Royal Copenhagen, matservis, 41 delar, porslin, "Blå Blomst", Danmark.

Bestående av:
1 såsbåt, 8159, längd 22,5 cm (andrasortering).
12 tallrikar, 8096, 23,5 cm (6 andrasortering).
12 fat, 8095, 20,5 cm (5 andrasortering, 4 med nagg).
1 skålfat, 8063, 21,5x21,5 cm (andrasortering).
6 buljongkoppar med fat, 8281, diameter på fat 17,5 cm.
4 (2+2) lövformade fat, 1597, 8002, 1599, längd 18,5-23 cm. (2 andrasortering).
1 kanna, 8227, höjd 15,5 cm.
4 fat, 2422, 9 cm (1 med nagg).

Slitage. Få med nagg. Några andrasortering.

Utropspris
4 000 SEK