Målat skåp med en dörr och hyllor. Skuren och svarvad dekor. Beslag av mässing. Bredd 95, djup 57, höjd 186 cm. Nyckel finns.
Smärre skador och slitage, smärre bortfall på lister vid krön. Lås ej i funktion.