Taklampa, 1900-talets andra hälft. Mässing och glas.

Mässingsfärgad metall. Fem glaskupor. Diameter ca 57 cm, höjd ca 55 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK