Johann Alois Seethaler, ljusstakar ett par snarlika, silver Augsburg omkring 1800

Vikt 601 g. Höjd ca 25 cm och 25,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Mindre ojämnheter fot.

Utropspris
5 000 SEK