URNOR, ett par, porslin, Sevresliknande märkning. 1800-tal.

Koboltblå botten med målade gulddetaljer. Livet med motiv med kvinnor sittande på sjöodjur. Lock i metall och porslin. H 30.

Slitage. Repor. Tillverkningsmistor. En med kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK