Bestickuppsättning, 74 delar silver 800/1000, Märkt SA Caldironi och 60 delar, silver, Italien 1900-tal.

Empire modell.
Bestående av:
12 förrättsknivar
12 förrättsgafflar
12 matknivar
12 matgafflar
12 matskedar
12 teskedar
2 serveringsbestick (gaffel och sked)
Total vikt c:a 6240 gram.

Liknande modeller - bestående av:
12 teskedar
12 + 12 kaffeskedar
12 + 12 tårtgafflar
Total vikt c:a 1300 gram.

Total vikt c:a 6240 + 1300 gram.

Slitage.

Utropspris
40 000 SEK