Robert Thegerström

(Sverige, 1857-1919)
Robert Thegerström
(Sverige, 1857-1919)

Robert Thegerström, 8 st, teckningar, signerade och daterade.

Nakenstudier. Bladstorlek 62 x 48, 76 x 54,5 cm.

Gulnad. Hål. Veck. Revor. Skador. Ena teckningen med kraftiga skador. Vissa teckningar med större veck samt revor.

Konstnär

Utropspris
6 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95