1299616

Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta måås-fjetterström, enligt etikett, matta, rölakan 1920-tal, 122 x 74 cm.

Märta Måås-Fjetterström, enligt etikett, matta, rölakan 1920-tal, 122 x 74 cm

Märkt med etikett; Skånegården "Silverrya" komp MMF 1920-tal, Valvrumsgården.

Åldersrelaterat slitage. Avnött. Skadade fransar.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK