Märta Måås-Fjetterström, enligt etikett, matta, rölakan 1920-tal, 122 x 74 cm
Märkt med etikett; Skånegården "Silverrya" komp MMF 1920-tal, Valvrumsgården.
Åldersrelaterat slitage. Avnött. Skadade fransar.