Bruno Mathsson & Piet Hein, bord, "Superelips", Fritz Hansen, Danmark.
Skiva av vit laminat med metallkant, spännben, stämpel-samt etikettmärkt. Längd 180 cm plus illäggsskiva 60 cm, bredd 120 cm, höjd 70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor.