Bruno Mathsson & Piet Hein, bord, "Superelips", Fritz Hansen, Denmark.

Skiva av vit laminat med metallkant, spännben, stämpel-samt etikettmärkt. Längd 150 cm plus 2 st illäggsskivor a 50 cm, bredd 100 cm, höjd 70 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK