Svartlackerat med inläggningar av mässing och sköldpadd, front med två dörrar samt två lådor, 78x28x84 cm (ursprungligen överdel till skåp). Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Märken. Torrsprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10