Elis Bergh, glasservis, 89 delar, "Karlberg". Kosta, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
16 champagnestrutar, 16 cm.
16 vitvinsglas, 12 cm.
15 cocktailglas, 6,5 cm.
12 snapsglas, 8,5 cm.
16 seltzerglas, 8,5 cm.
14 starkvinsglas, 10 cm.
Enstaka nagg. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.