Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 193,5-194,5 x 137-139 cm, signerad IS.
Benvit botten med stiliserade blommor och medaljonger i olika bruna nyanser.
Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, skador. Långsidorna med trampveck och skador, skadade fransar.