1300258

Bröderna von Wright

(Finland)
Bröderna von wright, bokverk, 3 band, "svenska fåglar", börtzells tryckeri ab, stockholm, 1927-1929.

Bröderna von Wright, bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", Börtzells tryckeri AB, Stockholm, 1927-1929.

Illustrerad med litografiska blad föreställande fåglar samt med text. Skinnband med guldprägling. Marmorerat snitt. Del 1-3. Varje band 39 x 32 cm.

Något slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
4 000 SEK