Stadsstämpel Stockholm. Invändigt förgylld. Reliefdekor av fruktgirlander. Gravering "Till C.Johansson på 50årsdagen den 1 juli 1916 från vänner".
Höjd 19, diameter, 26 cm.
Vikt 1145g.
Smärre slitage och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.