Belysning Taklampor
1300515

Takampel, 1800-talets mitt.

Takampel, 1800-talets mitt.
Takampel, 1800-talets mitt.
Takampel, 1800-talets mitt.

Mässingsstomme behänngd med prismor, mittskål i vitt glas med förgylld dekor. Tre ljushållare. Höjd ca 52 cm, diameter ca 34 inkl ljusarmar.

Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR