Möbler Speglar
1300521

Spegel, sengustaviansk, stockholmsarbete, 1700-talets slut/1800-talets början.

Mahognymålad ram, krön med antikiserat motiv, nederst par av svanar. Spegelglas, bakstycke och gouacher ursprungliga.
Höjd 193 cm, bredd 80 cm.

Retuscher. Märken. Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
1 000 EUR