Diverse Övrigt
1300601

Cigarrskrin, stål, signerat Emil Olsson, Eskilstuna. Tidigt 1900-tal.

Cigarrskrin, stål, signerat emil olsson, eskilstuna. tidigt 1900-tal.

Delvis förgylld samt svärtad dekor i form av växter samt Stockholms slott. Längd 21,5, bredd 14,5, höjd 7,5 cm. Invändigt klädd i cederträ.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK