Möbler Övrigt
1300697

Vagga, England 1800-talets senare hälft.

Vagga, england 1800-talets senare hälft.

Flätad rotting, trästomme. Längd 135 cm, bredd 64 cm, höjd 128 cm. Sängens mått invändigt (madrassens mått) 109x48 cm.

Den ena kortsidan lös, fästet skadat. Åldersrelaterat slitage, skador.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR