Möbler Stolar
1300792
Arne Jacobsen
(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, 7  st "sjuan" för fritz hansen danmark.

Arne Jacobsen, 7 st "Sjuan" för Fritz Hansen Danmark.

Rygg och sits av bokfaner klädd insida med tyg. Stomme av förkromad metall. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 43 cm.

En med skadad rygg och saknar klädsel. Fläckar, skador,

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G4

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 0 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)