Silver Övrigt
1300808

Kaffekanna, silver, Stockholm, 1800-talets andra hälft.

Kaffekanna, silver, stockholm, 1800-talets andra hälft.

Bukig form med uppsvängt handtag. Höjd 30 cm. Otydliga stämplar. Undertill graverad lodangivelse 72 Lod. Vikt ca 960 g.

Ägarmärkning undertill. Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
4 000 SEK