Alf Svensson, sideboard, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal.
Sideboard fanerat med ek. Rak form med två dörrar klädda med rotting. Längd 120 cm, bredd 45 cm, höjd 72 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor, märken, fläckar.