Silver Bestick
1301179

CG Hallberg, besticksuppsättning, 179 delar, silver, "Prins Albert", Stockholm, bl a 1948.

Cg hallberg, besticksuppsättning, 179 delar, silver, "prins albert", stockholm, bl a 1948.

19 matskedar 21,6 cm.
19 matgafflar 21,2 cm.
19 matknivar 24,7 cm.
26 bordsskedar 18,2 cm.
18 bordsgafflar 17,7 cm.
20 bordsknivar 22,2 cm.
13 kaffeskedar 12,9 cm.
13 mockaskedar 10,5 cm.
12 smörgåsgafflar 14,3 cm.
6 smörgåsknivar 18 cm.
6 smörgåsknivar 19 cm.
8 smörknivar 17,3 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 10338 gram.

Smärre bucklor, slitage, enstaka knivblad med mindre skador.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
35 000 SEK