Konst Skulptur
1301200

Wäinö Aaltonen

(Finland, 1894-1966)
Wäinö aaltonen, relief, förgylld gips, monogramsignerad.

Wäinö Aaltonen, relief, förgylld gips, monogramsignerad.

Mor och barn. 35 x 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre skador.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Utropspris
250 EUR