Design Övrigt
1301431
Wiwen Nilsson
(Sverige, 1897-1974)
Wiwen nilsson, bestick 9 dlr silver lund 1950/60-tal.

Wiwen Nilsson, bestick 9 dlr silver Lund 1950/60-tal

Bestående av;
3 knivar, längd 18,5 cm,
3 gafflar, längd 17 cm,
3 skedar, längd 17 cm.
Total vikt ca 400 gram

Bruksslitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

12 timmar 53 minuter
7 400
733
891
Utropspris
8 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (10 bud)
1 mar 20:02
7 400 SEK
28 feb 11:30
7 200 SEK
28 feb 11:29
7 000 SEK
28 feb 11:29
7 000 SEK
28 feb 11:28
6 800 SEK