Design Konstglas
1301760

Max Walter Svanberg

(Sverige, 1912-1994)
Max walter svanberg praktskål signerad 111/375 -80.

Max Walter Svanberg praktskål signerad 111/375 -80

"Rapsody in Crystal. The flowers pay homage to the woman", höjd 29, diameter ca 23 cm, medföljer ställ i trä och glas.

Obetydligt ytslitage.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK