Design Konstglas
1301858

Tapio Wirkkala

(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, dricksglas "4090", 12 st, iittala, mitten av 1900-talet.

Tapio Wirkkala, dricksglas "4090", 12 st, Iittala, mitten av 1900-talet.

Olika färger. Höjd 8 cm.

Slitage. Repor.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
300 EUR