Design Övrigt
1302152

Servis, benporslin, 24 delar, olika motiv och formgivare, Flux - Stoke on Trent, designade 2012, England.

Servis, benporslin, 24 delar, olika motiv och formgivare, flux - stoke on trent, designade 2012, england.

Motiv "Tropical", "Solas", "bendot", "archibex", "Novella", "Willow blues", "Type matters".
5 mattallrikar, 27 cm.
5 djupa tallrikar, 21,5 cm.
5 assietter, 20,5 cm.
2 stora runda uppläggningsfat, 32 cm.
3 små fat, 11,5 cm.
4 kaffekoppar,höjd 5,5 cm, med fat, 15 cm.
Autenticitetscertifikat medföljer.

Ett fat limmade lagningar. Smärre ytslitage, ställvis hårdare.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK