Motiv "Tropical", "Solas", "bendot", "archibex", "Novella", "Willow blues", "Type matters".
5 mattallrikar, 27 cm.
5 djupa tallrikar, 21,5 cm.
5 assietter, 20,5 cm.
2 stora runda uppläggningsfat, 32 cm.
3 små fat, 11,5 cm.
4 kaffekoppar,höjd 5,5 cm, med fat, 15 cm.
Autenticitetscertifikat medföljer.
Ett fat limmade lagningar. Smärre ytslitage, ställvis hårdare.