Konst Skulptur
1302200

Ulla & Gustav Kraitz

(Sverige, 1900-tal)
Ulla & gustav kraitz, skulptur, keramik. signerad.

Ulla & Gustav Kraitz, skulptur, keramik. Signerad.

Häst, blå glasyr, längd 30, höjd 17 cm.
Sockel saknas.

Liten nagg/glasyrsläpp under nosen.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
7 000 SEK