Aimo Okkolin, vas, "Ulpukka" (Näckros), signerad Aimo Okkolin, Riihimäen Lasi Oy.
Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Höjd 21 cm. Bär tillverkarens etikett.
Nagg på fotens vertikala kant. Repor. Kalkavlagringar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10