1302280

Ljusstakar, 4 st, mässing och marmor, sengustaviansk stil, Yxhult, 1900-talets senare hälft

Ljusstakar, 4 st, mässing och marmor, sengustaviansk stil, yxhult, 1900-talets senare hälft.

Kolonnformade skaft. Lösa ljusmanschetter. På kvadratisk fotplatta. Höjd ca 27 cm. Etikettmärt Yxhyult.

Bruksslitage. Nagg.

Utropspris
6 000 SEK