1302296

Matta, slätväv, ca 197 x 147,5 cm, 1900-talets andra hälft.

Ljusblåmelerad randmönstrad botten. Bred benvitblåmelerad bård med stor polykrom stiliserad blomranka.

Något slitage och smutsig, fläckar.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK