Möbler Speglar
1302566

Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.

Bronserad spegel med skuren och pastellage dekor. Delat glas. Försedd med Stockholms Hallstämpel och otydlig signaturstämpel. Bredd 68, höjd 160 cm.

Senare bronsering. Dekorbortfall. Skador. Senare glas.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
4 000 SEK