Konst Fotografi
1302567

Nathalia Edenmont

(Ukraina/Sverige, Född 1970)
Nathalia edenmont, fotografi signerad och numrerad 1/6 a tergo.

Nathalia Edenmont, fotografi signerad och numrerad 1/6 a tergo.

"Falcon", 2005-2007. Signerad N Edenmont och numrerad 1/6 a tergo. C-print monterad på glas 140 x 63 cm.

Bilden är blekt.
Inga övriga anmärkningar.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Utropspris
28 000 SEK