1302900

Bertel Thorvaldsen

(Danmark, 1770-1844)
Bertel thorvaldsen, efter. skulptur, parian, gustavsberg, 1927.

Bertel Thorvaldsen, efter. Skulptur, parian, Gustavsberg, 1927.

Kristus. Skulptur djupstämplad Gustavsberg 1927. Lös sockel. Total höjd 65 cm.

Nagg. Skada på skulpturens bas. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V15
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
1 dag 3 timmar
2 000
197
238
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
13 maj 19:38
2 000 SEK
10 maj 20:19
1 600 SEK