Design Konstglas
1303078

Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, årskub, signerad oiva toikka, nuutajärvi 1988, numrerad 985/2000.

Oiva Toikka, årskub, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi 1988, numrerad 985/2000.

Färgad glasformation gjuten i klart glas, sidorna slipade. Höjd 8 cm.

Smärre slitage. Nagg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

200
2 031
241
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
6 maj 11:30
200 EUR
5 maj 6:58
150 EUR
1 maj 13:18
40 EUR
30 apr 22:38
30 EUR