Hans-Agne Jakobsson, Taklampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Orangelackerad stomme av metall och trä. Ljusarmar med kupor av opakt glas. Diameter ca 30 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK