Målad med blomster. Locket invändigt bemålat och med initialer. Invändigt med läddika. Beslag och bärhandtag i järnsmide. Längd 113 cm, bredd 62 cm, höjd 54 cm. Nyckel finns.
Delvis senare målning. Kompletterad. Torrsprickor. Slitage. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.