18K guldboett, plexiglas, automatisk, datum, 18K guldrem och -lås. 1960-tal.
Boett ref.nr 3565/1
Serienr 2696187
Kaliber 27-460M
Urverkets serienr 1118741
Urverket signerat Patek Philippe
Armband signerat Patek philippe, Swiss, FBG.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage. Repor på urtavlan och glaset.