Silver Bägare & Skålar
1303370

Skål och skrin, silver, rokokostil, Tyskland, tidigt 1900-tal.

Skål och skrin, silver, rokokostil, tyskland, tidigt 1900-tal.

Svenska importstämplar. Oval form med rik dekor av putti och festoner. Längd 20-32 cm. Total vikt 1380 gram.

Smärre slitage. Bucklor.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
6 000 SEK