Glas Servisglas
1303487

Pokalglas, 2 st, möjligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.

Pokalglas, 2 st, möjligen kungsholms glasbruk, 1700-tal.

Konande cuppa på rund omvikt fot. Höjd 16 och 17 cm.

Åldersrelaterat slitage. Glassjuka.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
2 500 SEK