Skåp fanerat med mahogny. Två dörrpar med bakomliggande hyllor samt två bakomliggande lådor. Beslag av mässing. Bredd 113, djup 46, höjd 174 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor, obetydliga skador. Renoverat, lackerat.